Praca nad sobą – czym jest?

Praca nad sobą tro ogólne określenie działań w kierunku zmiany siebie samego na lepsze. Każdy z nas ma jakieś wady i zalety… Praca nad sobą to Osoba, która pracuje nad sobą dąży do tego, aby być lepszym człowiekiem – tak by jej oraz otoczeniu wiodło się w życiu jaknajlepiej.

Praca nad sobą powinna obejmować trzy obszary: obszar fizyczny, energetyczny oraz duchowy. Ograniczając się jedynie do jednego obszaru, nie jest możliwe, aby w człowieku zaszły pełne zmiany.

praca nad sobą

Często praca nad sobą jest ujmowana w kontekście psychologii: tu mamy do czynienia z pracą nad podstawowymi powłokami: umysł, emocje, potrzeby i myślenie. Psychologia nie zajmuje się tematami dotyczącymi zmian zachądzących na planie energetycznym, choć nauka co raz częściej porusza ten temat np. fizyka kwantowa. Psychologia jako nauka nie dotyka obszaru duchowego.

Czasem można się spotkać, że praca nad sobą kojarzona jest z rozwojem osobistym, jednak pojecie rozwoju osobistego jest tak szerokim stwierdzeniem, że może obemować wiele obszarów np. rozwój osobisty w kontekście zawodowym, rozwój osobisty jako stawanie się lepszym człowiekiem, czy też rozwój osobisty na tle sportowym. Tak więc samo stwierdzenie pracy nad sobą czy rozwoju osobistego jest bardzo uniwersalnym stwierdzeniem, które nie zawsze musi określać ten sam obszar zainteresowania. Samo znaczenie słów „praca nad sobą” zależy zatem od osoby, która tego stwierdzenia używa, ponieważ to wynik jej doskonałości określa znaczenie wypowiadanych zdań.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Aby szerzej zapoznać się z terminami na temat duchowości polecamy skorzystanie z Encyklopedii Wiedzy Duchowej.

Na naszej stronie można również odwiedzić dział Elementarz Wiedzy Duchowej.

Zachęcamy również do odwiedzenia kanału YouTube o tematyce rozwoju duchowego: POPKO TV – Zdrowie i Sukces.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *