Bioenergoterapia

Bioenergoterapia to naturalna metoda leczenia, ktorą zaliczamy do medycyny niekonwencjonalnej. Bioenergoterapia to dziedzina, która zejmuje się naprawą ciała fizycznego i ludzkiej psychiki. W pewnym stopniu może też odtwarzać ciało egzystencjalne i struktury przestrzenne, które są podstawą na jakiej buduje się sytuacje i relacje międzyludzkie w świecie rzeczywistym. Bioenergoterapia skupia się na działaniu energetycznym, które obejmuje obszar ciała fizycznego i energetycznego.

Istnieją różne metody bioenergoteriapii, przykładowo mogą to być: działania energetyczne, akupresura, akupunktura, refleksologia, masaż shiatsu, energetyzowanie, ziołolecznictwo itp.

Diagnozowanie zaburzeń w dziedzinie bioenergoterapii również odbywa się za pomocą różnych technik. Mogą to być: wywiad, diagnostyka za pomocą diagramów (skal astralnych), badanie biopola, czytanie ze stóp (refleksologia), medycyna chińska itp… Każdy bioenergoterapeuta może posługiwać się różnymi technikami diagnostycznymi i leczniczymi.

Osoba, ktora wykonuje zabiegi bioenergoterapeutyczne nazywamy bioenergoterapeutą. Do wykonywania zawodu bioenergoterapeuty w Polsce niezbędne jest zdanie egzaminu w Cechu Rzemiosł. Można wykonywać zawód po uzyskaniu dyplomu czeladnika bioenergoterapii lub mistrza bioenergoterapii.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *